e-knihy

Ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz  nabízíme našim  čtenářům novou službu – půjčování elektronických knih.
Služba je dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, odkudkoli.  E-kniha je dostupná přes on-line katalog naší knihovny. Výpůjčka se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst více titulů najednou bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace. V jednom kalendářním měsíci je možné stáhnout 3 e-knihy.
Tato služba je zatím pro čtenáře zdarma, ale …
Knihovnu však každá e-kniha stojí 49,- Kč (i opakovaná
e-ýpůjčka !!!).
Vybírejte proto, prosím, knihy uvážlivě a půjčujte jen ty, které si opravdu chcete přečíst. Jednu e-knihu si může současně vypůjčit neomezené množství čtenářů, doporučujeme tedy půjčovat si postupně pouze ty, které budete aktuálně číst. Další na Vás v katalogu určitě počkají. Pokud jste knihu nestihli dočíst, můžete si ji vypůjčit znovu.

 Postup pro čtenáře:

1. Pokud ještě nejste čtenář, zaregistruje se v knihovně; pokud ano, zkontrolujte, zda máte uvedený svůj aktuální e-mail.
2. Stáhněte si zdarma aplikaci Palmknihy pro iPhone, iPad nebo telefony, tablety a čtečky se systémem Android.
3. V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrováni v knihovně.
4. Přihlaste se do on-line katalogu knihovny . Přihlašovacími údaji jsou číslo čtenářské legitimace (na zadní straně čtenář. průkazu pod čárovým kódem – poslední troj- nebo čtyřmístný číselný kód) a RRMMDD (rok, měsíc a den narození).a u vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné e-výpůjčce.
5. Seznam všech nabízených eknih se vám zobrazí zadáním slova eknihy do vyhledávacího políčka v on-line katalogu knihovny.
6. Po vypůjčení naleznete e-knihu v aplikaci Palmknihy v sekci „Moje e-knihy“. Kliknutím na obálku se e-kniha stáhne do zařízení-následně není vyžadováno připojení k internetu. Za 31 dní se e-výpůjčka sama vrátí.

UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE:

Aplikaci Palmknihy NEPODPORUJÍ čtečky Kindle a Pocketbook. Není také dostupná pro systémy Windows a MacOS.