e-knihy

Víte, že od 1. října knihovna ve spolupráci s portálem www.palmknihy.cz nabízí čtenářům k vypůjčení přes 11 735 e-knih? Odkudkoliv a zdarma – v rámci ročního čtenářského poplatku ?
Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny. Výpůjčka se Vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace Palmknihy s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst více titulů najednou bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace. V jednom kalendářním měsíci je možné stáhnout 3 e-knihy.

Jak si půjčíte svou první e-knihu?

1. Pokud ještě nejste čtenář, zaregistruje se v knihovně; pokud ano, zkontrolujte, zda máte uvedený svůj aktuální e-mail.
2. Stáhněte si zdarma aplikaci Palmknihy pro iPhone, iPad nebo telefony, tablety a čtečky se systémem Android.
3. V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrováni v knihovně.
4. Přihlaste se do on-line katalogu knihovny a u vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“.
5. Seznam všech nabízených eknih se vám zobrazí zadáním slova eknihy do vyhledávacího políčka v on-line katalogu knihovny.
6. Po vypůjčení naleznete e-knihu v aplikaci Palmknihy v sekci „Moje e-knihy“. Kliknutím na obálku se e-kniha stáhne do zařízení-následně není vyžadováno připojení k internetu. Za 31 dní se e-výpůjčka sama vrátí.

… a je to …

UPOZORNĚNÍ PRO ČTENÁŘE:

Aplikaci Palmknihy NEPODPORUJÍ čtečky Kindle a Pocketbook. Není také dostupná pro systémy Windows a MacOS.