Akce 2017

LISTOPAD

Vánoční tvořivá dílnička dětí s maminkami
Úterní odpoledne 28. listopadu patřilo malým tvůrcům a jejich maminkám.
S velkou chutí se děti pustily do tvoření hned několika dekorací. Vyráběly si prostorové hvězdy ze svačinových sáčků, kolíčkové andělky a notičkové závěsy.

Velké díky patří paní Mileně Kopečné za nápad a pomoc při tvoření.

Neexistuje žádný vybrané album nebo alba byl smazán.

 

 

Notičkové adventní tvoření
Pondělní podvečer 27. listopadu patřil tvořivým maminkám (a nejen jim). Již tradičně se setkání neslo ve výborné atmosféře plné pohody i tvůrčího nadšení. Tentokrát to byly variace z notového papíru a závěsné koule z přírodnin. Přírodní dekorace nás prostě baví  :-))

Neexistuje žádný vybrané album nebo alba byl smazán.

ŘÍJEN

Nový Zéland
Poslední říjnový den si tři desítky posluchačů nenechalo ujít vyprávění cestovatele, spisovatele a fotografa Petra Nazarova NOVÝ ZÉLAND. Dvouhodinové povídání o jeho putování po severním a jižním ostrově bylo doplněné o krásné fotografie a nechyběla ani krátká videa …

Neexistuje žádný vybrané album nebo alba byl smazán.

Týden knihoven 2. – 8. října 2017

Městská knihovna Telč připravila pro své čtenáře tyto akce:                                      
– registrace nových čtenářů zdarma
– čtenářská amnestie

Autostopem po ruském severu
Jaké bylo cestování autostopem po ruském severu? Tak o tom přijel do Telče vyprávět cestovatel, dobrodruh a etnolog Mgr. Libor Drahoňovský. Během dvouhodinového vyprávění jsme poznali všední i nevšední život místních obyvatel, nádhernou přírodu, ale také kulturní památky této oblasti – dřevěné stavby, chaloupky, kostely… Velmi zajímavé vyprávění si nenechalo ujít 46 posluchačů.

Neexistuje žádný vybrané album nebo alba byl smazán.

Podzimní tvoření 
Začátek Týdne knihoven patřil menším i větším „tvořivcům“.
V pondělní podvečer jsme vyráběli podzimní srdce z mechu a šípků.

Neexistuje žádný vybrané album nebo alba byl smazán.

Následující den patřila knihovna dětem.  Děti si odnášely domů skřítky z polínek a přírodnin i barevná ježčí okénka. O tom, že fantazie dětí, je minimálně stejně barevná jako podzim, se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Neexistuje žádný vybrané album nebo alba byl smazán.

– „KŘÍŽOVKY A LUŠTĚNINY“ – zábavné luštění pro malé čtenáře
– nové deskové hry – rozšíření nabídky her z ALBI
– vyhlášení celoroční hry LOVCI PEREL

ČERVEN

poNOCování  knihovně 2. – 3. červena 2017

Neexistuje žádný vybrané album nebo alba byl smazán.

DUBEN

Komiksový workshop s Danielem Vydrou
V úterý 18. dubna si přišli nakreslit do obřadní síně radnice v Telči komiksové postavy studenti primy a sekundy GOB a SOŠ Telč. Nejdřív se dozvěděli něco málo z historie komiksů a „jak na to“… Pak už se s chutí pustili do vlastního tvoření.
A tak se nejen kreslilo, psalo do bublin, ale došlo i na herecké provedení příběhů. Bezprostřednost a nápaditost studentů bavila celé dopoledne všechny zúčastněné.

Neexistuje žádný vybrané album nebo alba byl smazán.

Kde ženy vládnou – multimediální show
Ve čtvrtek 6. dubna se 17 posluchačů vydalo společně s Kateřinou Karáskovou do míst, kde jsou za slabší pohlaví považováni muži. Během 90-ti minutové kulturně-cestopisné přednášky nás paní Karásková seznámila se čtyřmi neobyčejnými etniky. Celé vyprávění bylo postaveno na zábavných historkách. Fotky, malby, videa a hudba ještě dokreslovaly  atmosféru občas až bizarních setkání s místními lidmi.
 
BŘEZEN

BŘEZEN – MĚSÍC ČTENÁŘŮ
Městská knihovna Telč se zapojila do celostátní kampaně na podporu čtení a čtenářství,  těmito akcemi:
Pasování prvňáčků na čtenáře
Celkem 79 prvňáčků z obou základních škol v Telči bylo pasováno na rytíře Řádu čtenářského. Celé dopoledne strávily děti ve společnosti královny Abecedy I. a rytíře Knihomola. Než se stala pážata rytíři, musela prokázat v různých úkolech své čtenářské dovednosti. Všichni uspěli a tak si domů odnášeli kromě pamětního listu a  medaile, také své první vypůjčené knihy.

Neexistuje žádný vybrané album nebo alba byl smazán.

Velikonoční tvoření pro dospělé
V pondělí 27. března od půl šesté patřila knihovna 13 šikovným dámám, které si přišly vyrobit velikonoční dekoraci. Z březových proutků, látek, barevných papírů, přírodnin a jiných přízdob vznikla „okénka do jara“.

Neexistuje žádný vybrané album nebo alba byl smazán.

Jarní tvoření pro děti
V
úterý 28. března přišlo do knihovny 13 dětí s maminkami tvořit krásné dekorace na Velikonoce – papírové ptáčky – zápichy do květináčů a velikonoční zajíce z papírových ruliček.

Neexistuje žádný vybrané album nebo alba byl smazán.

Jak zlepšit život pomocí komunikace – přednáška Zdeňky Masopustové  se studijního centra BASIC byla bohužel málo navštívená, přesto pro zúčastněné velmi zajímavá a přínosná.
Vyhlášení nejpilnějšího čtenáře dětského oddělení
Nej-čtenářkou dětského oddělení roku 2016 se stala s 129 vypůjčenými knihami Anička Harnušková ze Stonařova. Odměnou pro sesterské čtecí trio bylo roční předplatné do knihovny, diplom a malá sladkost. 

ÚNOR

Životní mapy

Životní mapa – zrcadlí osobní příběh každého z nás. Pomůže odhalit a pochopit vlastní život – funkční i nefunkční vzorce chování, jež s námi rostou a ovlivňují nás v mnoha oblastech života. Tak s touto metodou se mohli seznámit rodiče, kteří přijali pozvání Jitřenky Kadrnkové – lektorky metody Životní mapy, ve světě známé pod názvem Kops´ method. Zakladatelé metody – manželé Kopsovi – jsou zároveň autory knih pro děti, rodiče i pedagogy Tyrg dělá uáá uáá, Jak se krotí tygr, Jak se domluvit s tygrem. Všechny knihy je možné zapůjčit si v knihovně.