AKCE 2022

KORSIKA – HONZA MRÁZ

Celkem 34 posluchačů si nenechalo ujít první cestovatelskou přednášku letošního roku. Honza Mráz nás tentokrát vzal na středomořský ostrov Korsika, kterou jsme zhlédli ze sedla kola, prochodili pěšky a měli možnost vidět i z ptačí perspektivy prostřednictvím záběrů z dronu.

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA RYTÍŘE ŘÁDU ČTENÁŘSKÉHO

Během měsíce března bylo celkem 87 prvňáčků slavnostně pasováno na RYTÍŘE  ŘÁDU ČTENÁŘSKÉHO. Malé čtenáře v písmenkovém království přivítala královna Abeceda I. a rytíř Knihomol. Než se děti mohly stát opravdovými rytíři, musely splnit nejeden úkol, prokázat své odhodlání i čtenářské dovednosti, za které byly odměňovány zlaťáky.
Po splnění všech rytířských úkolů nastal nejdůležitější okamžik dopoledne – složení čtenářského slibu a pasování na rytíře , jehož se zhostil rytíř Knihomol.  
Pasovaní rytíři obdrželi sladkou medaili, pamětní glejt, stužku čtenáře, knížečku se záložkou a čtenářskou průkazku do knihovny. Na závěr návštěvy v knihovně si děti s nadšením vybíraly knihy, které si samy poprvé vypůjčily a odnesly domů.
Milí rytíři, těšíme na vás v našem písmenkovém království. Královna Abeceda I. a rytíř Knihomol.

JARNÍ TVOŘENÍ PRO DOSPĚLÉ
První dubnové pondělí proběhla v knihovně „zodpovědná příprava“ na jaro a Velikonoce, které jsou za dveřmi a s nimi přichází čas na  svěží jarní parádu a výzdobu našich domů. Do tvoření těchto jarních věnců a dekorací se s velkou chutí pustilo 17 velmi šikovných dam a radost z vlastnoručně vyrobeného věnce byla veliká

JARNÍ TVOŘENÍ DĚTÍ

Následující den se se stejnou chutí do tvoření pustilo 13 dětí. Recyklací kartonu od mléka vznikl nový příbytek pro ptáčky a další dvě jarní dekorace si děti vytvořily z přírodních materiálů. V knihovně nám tak nakonec vznikla celá „slepičí farma“