AKCE 2022

VÁNOČNÍ TVOŘENÍ V KNIHOVNĚ

se říct, že už je to taková pěkná tradice. Vždy před Vánocemi se setkáváme v knihovně, abychom si společně vyrobili vánoční dekorace. Letos tomu nebylo jinak a poslední listopadové pondělí a úterní odpoledne se v knihovně neslo v duchu blížících se vánočních svátků. Tradiční pro naše tvoření je i to, že se snažíme tvořit především z přírodních materiálů .

« z 11 »
« z 17 »

ÍRÁN – DVĚ TVÁŘE PERSIE

Pondělí 24. října bylo v Telči zatažené a deštivé, ale ti co přišli na cestovatelskou besedu Michala Štěpánka se na chvíli „ohřáli“ v exotickém Íránu. Dvě hodiny jsme putovali a poznávali památky, města, přírodu a nasávali atmosféru Blízkého východu. Celá beseda byla doplněna vtipnými zážitky z putování, krásnými fotografiemi a krátkými videi z cesty.

LOVCI PEREL 2022

Koncem září skončil 4. ročník čtenářské hry Lovci perel. Po celý rok naši odvážní a neohrožení lovci lovili perly. Každá perlička přitom představuje jednu poctivě přečtenou knihu a vyplněný hrací list. A jak to dopadlo? 84 účastníků přečetlo celkem 560 knih. Nejlepšími lovci tohoto ročníku byly Anetka Benešová s 31 a Marťa Hadravová se 49 přečtenými knihami a to čísla z knihovnický statistik říkají, že děti stihnou v průměru přečíst za rok 8 knih. Máme ale zapálené knihomoly .

« z 5 »

PODZIMNÍ TVOŘENÍ V KNIHOVNĚ

První říjnový týden si přišli velcí i malí tvořivci vyrobit svoje originální barevné podzimní dekorace. Na pondělním tvoření s „dospěláky“ to byly věnce z přírodnin a látkové dýně. Děti měly radost z šiškové veverky a přírodního zátiší s muchomůrkou ♥♥.

« z 10 »
« z 17 »

TÝDEN KNIHOVEN 2022

– registrace zdarma
– čtenářská amnestie
– podzimní tvoření pro děti a dospělé
– e-knihy
– Lekotéka
– LOVCI PEREL – vyhlášení vítězů celoroční čtenářské hry

KORSIKA – HONZA MRÁZ

Celkem 34 posluchačů si nenechalo ujít první cestovatelskou přednášku letošního roku. Honza Mráz nás tentokrát vzal na středomořský ostrov Korsika, kterou jsme zhlédli ze sedla kola, prochodili pěšky a měli možnost vidět i z ptačí perspektivy prostřednictvím záběrů z dronu.

PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA RYTÍŘE ŘÁDU ČTENÁŘSKÉHO

Během měsíce března bylo celkem 87 prvňáčků slavnostně pasováno na RYTÍŘE  ŘÁDU ČTENÁŘSKÉHO. Malé čtenáře v písmenkovém království přivítala královna Abeceda I. a rytíř Knihomol. Než se děti mohly stát opravdovými rytíři, musely splnit nejeden úkol, prokázat své odhodlání i čtenářské dovednosti, za které byly odměňovány zlaťáky.
Po splnění všech rytířských úkolů nastal nejdůležitější okamžik dopoledne – složení čtenářského slibu a pasování na rytíře , jehož se zhostil rytíř Knihomol.
Pasovaní rytíři obdrželi sladkou medaili, pamětní glejt, stužku čtenáře, knížečku se záložkou a čtenářskou průkazku do knihovny. Na závěr návštěvy v knihovně si děti s nadšením vybíraly knihy, které si samy poprvé vypůjčily a odnesly domů.
Milí rytíři, těšíme na vás v našem písmenkovém království. Královna Abeceda I. a rytíř Knihomol.

JARNÍ TVOŘENÍ PRO DOSPĚLÉ

První dubnové pondělí proběhla v knihovně „zodpovědná příprava“ na jaro a Velikonoce, které jsou za dveřmi a s nimi přichází čas na  svěží jarní parádu a výzdobu našich domů. Do tvoření těchto jarních věnců a dekorací se s velkou chutí pustilo 17 velmi šikovných dam a radost z vlastnoručně vyrobeného věnce byla veliká ♥♥.

« z 20 »

JARNÍ TVOŘENÍ DĚTÍ

Následující den se se stejnou chutí do tvoření pustilo 13 dětí. Recyklací kartonu od mléka vznikl nový příbytek pro ptáčky a další dvě jarní dekorace si děti vytvořily z přírodních materiálů. V knihovně nám tak nakonec vznikla celá „slepičí farma“ ♥♥.

« z 15 »